Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Jarmark Wielkanocny

Utworzono dnia 26.03.2018
Czcionka:

ciepłe promienie słońca i wesoła atmosfera na Jarmarku Wielkanocnym

Wspaniała wiosenna aura towarzyszyła Jarmarkowi Wielkanocnemu, który odbył się w Niedzielę Palmową. Ta piękna coroczna tradycja miała swoją nową odsłonę. Dostojne stoły sołectw Grochowa, Czeszów i Cielętniki po prostu urzekały smakami, dekoracjami, estetyką przygotowania. Sołtysi wraz z Radami Sołeckimi i mieszkańcami pokazali jak zawsze, na co ich stać. A jak smakowało niech powiedzą Ci wszyscy, co degustowali:) Zabawa z kredkami to kolejna odsłona wiosennej zabawy dla najmłodszych, z której skorzystały całe rodzinny. Malowaliśmy wizerunek zajączka na drewnianym jajeczku ale i wielkanocne kolorowanki. Na sali widowiskowej GOKiB zorganizowano również wystawę palemek uczniów szkół z Zawoni i Czeszowa, oraz prace wykonane przez uczestników zajęć z rękodzieła zarówno z Ośrodka jak i ze świetlicy w Czeszowie.

Na dworze w drewnianych domkach mogliśmy zakupić wielkanocne ozdoby, dekoracje, koszyczki, oryginalne zabawki, kartki wielkanocne, wianki, ceramikę i inne cudeńka. Każdy mógł skosztować pysznych ciast przygotowanych przez Panie z Klubu Seniora oraz coroczny żurek z jajkiem. A jeśli chodzi o jajko - kto chciał to mógł sam osobiście napisać przepis na jajko i zostawić w domku:) Prawdziwa zabawa rozpoczęła się z pojawieniem się niespodzianek od Zajączka i małych koszyczków. W podskokach w rytm muzyki dzieci mniejsze i większe, ale i dorosłe dzieci szukały z Zającem Poziomką, który prowadził zabawę, niespodzianek ukrytych na placu imprezy, w domkach i przy scenie. Jednocześnie jury poszukiwało osób, które przyszły na zabawę w uszkach zajączka:) Na zakończenie odbył się piękny pokaz baniek mydlanych.

Na scenie z wiosennym montażem słowno-muzycznym wystapili uczniowie ze szkoły w Zawoni. Pani Wójt Agnieszka Wersta oraz Pani Dyrektor Agnieszka Pawlaczek wręczyły dyplomy za uszy zajączkowe najmłodszym uczestnikom imprezy. Do konkursu stanęły również Panie Seniorki i wygrały niespodzianki:) Kulminacyjnym momentem był odczytany werdykt Jury w konkursie na stół wielkanocy. Nagrody wręczyła Pani Wójt. Miejsce I zajęło sołectwo Grochowa, II miejsce Czeszów a III miejsce Cielętniki. Gratulujemy i czekamy z niecierpliwością w przyszłym roku.

Za sprawą gości specjalnych ALE BABEK z Czeszowa zapanował na zakończenie jarmarku i pięknego wiosennego polołudnia nastrój świąteczny. Pomiędzy utworami mogliśmy usłyszeć kilka dodatkowych   ciekawostek o świętach, fragmentów wierszy, a wszystko  zostało specjalnie skomponowane na ten specjalny dzień Niedzieli Palmowej .To był  piękny występ za który dzisiaj wszyscy dziekujemy.

Serdeczene życzenia dobrych rodzinnych i wiosennych świąt Wielkanocnych w imieniu Wójta złożyła Pani Dyrektor, a słowa podziękowania za wkład pracy sołectwom, Szkole Podstawowej z Zawoni i Szkole Podstawowej z Czeszowa, Państwu Łaczmański oraz Panu Zbigniewowi Hepfler złożył Zajaczek obiecując że wróci za rok.  

 

 

 

 

GALERIE:

Fotorelacja GOKiB Zawonia

Fotorelacja GOKiB Zawonia

Fotorelacja I.Turowskiego

Fotorelacja I.Turowskiego

Fotorelacja K.Kasprzak

Fotorelacja K.Kasprzak

Forelacja E. Zagajewskiej

Forelacja E. Zagajewskiej

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 63

W poprzednim tygodniu: 74

W tym miesiącu: 238

W poprzednim miesiącu: 315

Wszystkich: 13080